Marudzenie

Dział, w którym bez problemów można porozmawiać na wszystkie interesujące nas tematy niekoniecznie związane z tematyką forum. Począwszy od filmów, książek, gier, zainteresowań a na własnej twórczości kończąc.
Awatar użytkownika
Czarna
Zagubiony
Zagubiony
Posty: 80
Rejestracja: czw wrz 13, 2018 2:21 pm
Życie: 100/100
Siła: ●●oooo
Zręczność: ●●●●oo
Percepcja: ●●●●oo
Płeć: Samica
Wiek: 5 lat (Dorosła)
Gatunek: lampart afrykański
Rozwój Postaci: [b]
[color=#BF0040]Wojaczka- Czeladnik- [glow=red]0/75[/glow][/color]
[color=#4080FF]Łowca- Czeladnik- [glow=blue]0/75[/glow][/color]
[color=#80BF00]Zielarz - Czeladnik - [glow=green]0/75[/glow][/color]
[/b]

ndz wrz 30, 2018 11:50 am

Yo.

Nikt mnie o to nie prosił, ale dam Wam radę odnośnie pisania. Przy minimalnym poświęceniu z Waszej strony poziom zabawy poleci w kosmos.

Problemem na tym forum jest częstotliwość odpisów, myślę, że zgodzi się z tym każdy - a rozwiązanie jest proste, choć trzeba je wyoutsource'ować do użytkowników, czyli do nas. Siema.

Każdy z nas dobrze wie, jak wygląda nasz dzień i ile czasu mamy na różne sprawy. Dlatego sprawa jest prosta - skoro i tak włazimy na forum czytać odpisy, które nas dotyczą, to poświęćmy te bonusowe trzy minuty na odpis. Na tym forum nie ma ani słowa o minimalnej długości ani jakości odpisów. Na dobrą sprawę całość naszych elaboratów sprowadza się do tego, żeby przekazać co nasza postać robi, żeby inni mogli na to reagować - więc stronę A4 o zżeraniu antylopy można zastąpić krótkim "Postać zżera antylopę". I tyle - wyobraźnia czytelnika zrobi resztę, a cokolwiek ponad to to już czysta kosmetyka. Ładna i atrakcyjna, owszem, ale jednak kosmetyka. Nie jest potrzebna, żeby oddać charakter postaci, czy przekazać informację o tym, co miało miejsce.

Jak nie ma czasu na odpis, to posiłkujcie się tym. Przekażcie informację, choćby post miał mieć trzy słowa, albo składał się z samego dialogu, to zupełnie nieważne. Grunt, żeby przekazał informację, choćby w ascetyczny, zwięzły sposób. To dosłownie kwestia liźnięcia tematu wzrokiem i klepnięcia raptem paru słów. W praktyce nie będzie to Was kosztować więcej niż 5 minut, a efekt na forum będzie widoczny od razu.

Nie traktujcie pisania jako alfy i omegi, wielkiej odpowiedzialności i obowiązku, który leży Wam na barkach i ciągnie do podłogi. Jesteśmy tu po to, żeby się bawić - i nie potrzeba do tego żadnej dodatkowej otoczki. Elaboraty piszcie wtedy, kiedy macie na to ochotę - nigdy indziej. Zobaczycie, że siłą rzeczy nawet ich jakość podskoczy.

Z mojej strony tyle. Ta ta. ~
Awatar użytkownika
Mane
Zagubiony
Zagubiony
Posty: 84
Rejestracja: ndz lut 11, 2018 10:53 am
Życie: 100/100
Siła: ●●●●●o
Zręczność: ●●●ooo
Percepcja: ●●oooo
Płeć: Samiec
Wiek: 5 lat
Gatunek: lew
Rozwój Postaci: [b]
[color=#BF0040]Wojaczka- Czeladnik- [glow=red]30/75[/glow][/color]
[color=#4080FF]Łowca- Czeladnik- [glow=blue]0/75[/glow][/color]

[/b]

ndz wrz 30, 2018 12:34 pm

Też mnie irytuje (i demotywuje) częstotliwość odpisów, ale tak jest nie tylko tutaj. Na przykładowo Virusie mało kto odpisuje w krócej niż tydzień. A jeśli chcesz bardziej regularne odpisy... to zawsze możesz popisać z Maneem - obiecuję częste, regularne posty :)
ObrazekMane
Awatar użytkownika
Czarna
Zagubiony
Zagubiony
Posty: 80
Rejestracja: czw wrz 13, 2018 2:21 pm
Życie: 100/100
Siła: ●●oooo
Zręczność: ●●●●oo
Percepcja: ●●●●oo
Płeć: Samica
Wiek: 5 lat (Dorosła)
Gatunek: lampart afrykański
Rozwój Postaci: [b]
[color=#BF0040]Wojaczka- Czeladnik- [glow=red]0/75[/glow][/color]
[color=#4080FF]Łowca- Czeladnik- [glow=blue]0/75[/glow][/color]
[color=#80BF00]Zielarz - Czeladnik - [glow=green]0/75[/glow][/color]
[/b]

ndz wrz 30, 2018 12:58 pm

Fajno, że nie tylko ja to widzę. Chcę żeby było jasne, że to nie częstotliwość postów, które mnie dotykają była motywatorem do marudzenia - pod tym kątem nie mogę i nie zamierzam narzekać, bo jest klawo. Chodzi mi o forum ogólnie. Naprawdę nie trzeba wiele, a efekty będą super. Spróbujcie - nie zawiedziecie się.
Awatar użytkownika
Firkraag
Zagubiony
Zagubiony
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 27, 2018 2:39 pm
Życie: 100/100
Siła: ●●●ooo
Zręczność: ●●●●●o
Percepcja: ●●oooo
Płeć: Samiec
Wiek: 9 lat / Dorosły
Data narodzin: 02 wrz 2008
Gatunek: Jeleń szlachetny
Rozwój Postaci: [b]
[color=#BF0040]Wojaczka- Czeladnik- [glow=red]0/75[/glow][/color]
[color=#80BF00]Zielarz - Czeladnik - [glow=green]30/75[/glow][/color]
[/b]

pn paź 01, 2018 7:42 am

Osobiście mam takie samo podejście co powyżej opisane. Także mogę się pod to podpisać racicami i rogami :P
Zazwyczaj jestem w stanie dać odpis co 1-3 dni (weekendy mam w większości zarezerwowane na coś innego) i też jestem zdania, że nie trzeba na siłę produkować elaboratów bo krótsze posty mogą być tak samo treściwe jak te długie. Zdarza się, że zaczyna brakować weny albo czas się skurczył ale jakoś u mnie tkwi to w tej świadomości, że nie porzucę albo nie będę trzymać nie wiadomo jak długo innych w niepewności. No chyba, że faktycznie stałoby się coś co by uniemożliwiło mi pisanie ale poinformowałabym o dłuższym niebycie i poprosiła o zignorowanie postaci albo uznaniu, że wyszły z wątku.
Też mierzwi mnie bardzo czekanie na odpisy, wręczy tygodniami a gdy ktoś raczy odpisać jest to zlepek trzech krótkich zdań, które na dobra sprawę można napisać w 5min.

I tak lubię pisać, sprawia mi to niebotyczną przyjemność. Miewam gorsze dni jak każdy ale wtedy daje krótsze odpisy ewentualnie usuwam się z fabuły na jakiś czas. Nie blokując nikogo i pozwalając by inni mogli również grać.
Awatar użytkownika
Anubis
Zagubiony
Zagubiony
Posty: 87
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 10:17 am
Życie: 100/100
Siła: ●●●●●●
Zręczność: ●●●ooo
Percepcja: ●ooooo
Płeć: Samiec
Wiek: Dorosły
Data narodzin: 06 lip 2013
Gatunek: L.Berberyjski
Rozwój Postaci: [b]
[color=#BF0040]Wojaczka- Czeladnik- [glow=red]30/75[/glow][/color]
[color=#4080FF]Łowca- Czeladnik- [glow=blue]30/75[/glow][/color]
[color=#80BF00]Zielarz - Uczeń- [glow=green]30/75[/glow][/b][/color]

pn paź 01, 2018 12:29 pm

Osobiście wolę krótkie ale treściwe odpisy, gdy widzę ścianę tekstu oczywiście też się cieszę, ale często ta ściana tekstu to lanie wody na potęgę, więcej nie znaczy lepiej, a często nawet gorzej?
Zwłaszcza w chwili kiedy postać A opisuje co robi i postać B w swoim odpisie również opisuje co robi postać A zamiast skupić się na reakcji? Po co to?
Przyczepiłbym się też do formy pisania narracji, pisanie jej w pierwszej osobie mnie osobiście koli w oczy, zwłaszcza że do takiego zabiegu trzeba o wiele więcej umiejętności niż pisanie jej w formie narratora obserwatora który może mieć wiedzę absolutną, zwracam tu uwagę nie na jakieś konkretne przykłady, bo nie mam zbytnio nastroju wytykać komukolwiek czegokolwiek paluchem. Sam nie jestem przykładem sumiennego odpisywania ostatnio, nie obiecuję też że coś się zmieni w tym kierunku w najbliższym czasie, w wolnej chwili będę jednak pisał i daję tutaj wskazówkę że nie pogniewam się jak odpis będzie zawierać 4-5 linijek.
Awatar użytkownika
Czarna
Zagubiony
Zagubiony
Posty: 80
Rejestracja: czw wrz 13, 2018 2:21 pm
Życie: 100/100
Siła: ●●oooo
Zręczność: ●●●●oo
Percepcja: ●●●●oo
Płeć: Samica
Wiek: 5 lat (Dorosła)
Gatunek: lampart afrykański
Rozwój Postaci: [b]
[color=#BF0040]Wojaczka- Czeladnik- [glow=red]0/75[/glow][/color]
[color=#4080FF]Łowca- Czeladnik- [glow=blue]0/75[/glow][/color]
[color=#80BF00]Zielarz - Czeladnik - [glow=green]0/75[/glow][/color]
[/b]

wt paź 02, 2018 8:28 am

Od siebie dodam, że moim skromnym zdaniem nawet te 4-5 linijek, które przytoczyłeś to stanowczo za dużo. Warto popracować nad gniewną naturą i nie gniewać się, jak odpis będzie miał 4-5 słów.

Żeby było jasne, nie mówię tego ad personam - po prostu widzę, że istnieje swoista mentalność utwardzona przez polskie PBFy, gdzie powiela się jak od kalki ich słabe elementy, które z kolei wchodzą potem użyszkodnikom w krew. Pamiętaj, że mówimy o sytuacji "kryzysowej" - kiedy ktoś nic nie pisze, bo "nie ma na to czasu".

Serio, długość posta nie ma żadnego, najmniejszego znaczenia dla akcji - byle było na co reagować. Poważnie, czasem kilka słów w zupełności wystarcza. A jeżeli nie ogarniacie jak wielkie znaczenie może mieć nawet cztery, pięć słów - i serio, nie da się Was za to winić, bo na każdym polskim PBFie tak jest z jakiegoś irracjonalnego powodu - to mam dla Was ćwiczenie.

Przeliczcie słowa w tym stwierdzeniu: lepsze coś niż nic.

PS. Minimalna długość posta to kretyństwo i nie powinna być wprowadzona. Elo.
Awatar użytkownika
Anubis
Zagubiony
Zagubiony
Posty: 87
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 10:17 am
Życie: 100/100
Siła: ●●●●●●
Zręczność: ●●●ooo
Percepcja: ●ooooo
Płeć: Samiec
Wiek: Dorosły
Data narodzin: 06 lip 2013
Gatunek: L.Berberyjski
Rozwój Postaci: [b]
[color=#BF0040]Wojaczka- Czeladnik- [glow=red]30/75[/glow][/color]
[color=#4080FF]Łowca- Czeladnik- [glow=blue]30/75[/glow][/color]
[color=#80BF00]Zielarz - Uczeń- [glow=green]30/75[/glow][/b][/color]

śr paź 03, 2018 11:27 am

Właściwie to czepiając się długości odpisów dobrze byłoby też zwrócić uwagę na to że jeśli ktoś ma mało czasu na danie odpowiedzi, to pewnie też ma go niewiele na przeczytanie wpisów innych, więc działa to w dwie strony. Jeśli liczymy na szybkie odpisy nie zawalamy wątku elaboratem.

Na tym forum nie ma ograniczenia długości odpisu, chyba że coś przeoczyłem czytając Regulamin.
Użytkownicy mają więc to zakorzenione w własnych głowach, jedyna rada: jakaś reakcja Administracji w postaci ogłoszeń, czy czegoś w tym stylu by przekonać użytkowników że można inaczej.
A i nawet warto wspomnieć że akcja będzie bardziej dynamiczna.
Awatar użytkownika
Czarna
Zagubiony
Zagubiony
Posty: 80
Rejestracja: czw wrz 13, 2018 2:21 pm
Życie: 100/100
Siła: ●●oooo
Zręczność: ●●●●oo
Percepcja: ●●●●oo
Płeć: Samica
Wiek: 5 lat (Dorosła)
Gatunek: lampart afrykański
Rozwój Postaci: [b]
[color=#BF0040]Wojaczka- Czeladnik- [glow=red]0/75[/glow][/color]
[color=#4080FF]Łowca- Czeladnik- [glow=blue]0/75[/glow][/color]
[color=#80BF00]Zielarz - Czeladnik - [glow=green]0/75[/glow][/color]
[/b]

śr paź 03, 2018 6:31 pm

Niczego nie przeoczyłeś w regulaminie - faktycznie nie ma tam takiego zapisu i powinniśmy to wykorzystywać. Natomiast nie zgadzam się, żeby problem braku odpisów działał w dwie strony. Pisząc każdy swój post wychodzę z założenia, że elaboratów nikt nie czyta, właśnie ze względu na opiewany brak czasu - piszę je dla własnej przyjemności i ćwiczenia, a jak ktoś to jeszcze czyta, to i jeszcze większa radość.

Mili użytkownicy chętnie podkreślają jednak w swoich postach dialogi, które w 95% przypadków w zupełności wystarczają do opisania poprawnej i logicznej reakcji. Fakt faktem, nie ma co przeginać, ale nie przesadzajmy też w drugą stronę - całość problemu sprowadza się do braku odpisów, a nie do długości postów poprzedników. Aczkolwiek - jak słusznie zauważyłeś - z długością też nie ma co przeginać. Nie czas na to.
Awatar użytkownika
Seth
Zagubiony
Zagubiony
Posty: 80
Rejestracja: sob sty 27, 2018 1:51 pm
Życie: 100/100
Siła: ●●●●oo
Zręczność: ●●●ooo
Percepcja: ●●●ooo
Płeć: Samiec
Wiek: Dorosły
Data narodzin: 10 lut 2013
Gatunek: Lew Afrykański
Rozwój Postaci: [b]
[color=#BF0040]Wojaczka- Czeladnik- [glow=red]30/75[/glow][/color]
[color=#4080FF]Łowca- Czeladnik- [glow=blue]0/75[/glow][/color]

[/b]

śr paź 03, 2018 8:28 pm

Nie mam nic do dodania, ale się wypowiem, a co. Osobiście zgadzam się z moimi przedmówcami odnośnie długości postów. Zauważyłam, że ostatnimi czasy bardzo ponosiło mnie z laniem wody, a przecież nie chodzi w tym wszystkim i ilość. Jak już zauważyliście, nie ma w regulaminie wzmianki o minimalnej długości odpisów. Mi osobiście też nie przeszkadza, jak ktoś tworzy krótsze posty. Macie w stu procentach rację i sama też spróbuję ogarnąć tyłek z częstotliwością odpisów - postawię na jakość.
Awatar użytkownika
Firkraag
Zagubiony
Zagubiony
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 27, 2018 2:39 pm
Życie: 100/100
Siła: ●●●ooo
Zręczność: ●●●●●o
Percepcja: ●●oooo
Płeć: Samiec
Wiek: 9 lat / Dorosły
Data narodzin: 02 wrz 2008
Gatunek: Jeleń szlachetny
Rozwój Postaci: [b]
[color=#BF0040]Wojaczka- Czeladnik- [glow=red]0/75[/glow][/color]
[color=#80BF00]Zielarz - Czeladnik - [glow=green]30/75[/glow][/color]
[/b]

pt paź 05, 2018 9:29 am

Dodam jeszcze od siebie, że takie bardzo krótkie posty o dużej częstotliwości są bardzo dobre w przypadku zbiorowych eventów (;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduszki”